DVA NOVÉ POKOJE PRO TŘI DĚTI

V pár let starém a částečně zabydleném rodinném domě na samotě nedaleko Kamenného Újezda se rodiče rozhodli zařídit svým třem dětem dětské pokoje.

Dívčí pokoj byl v době návrhu do velké míry barevně determinován již existující podlahou v dekoru tmavého dřeva, oknem v odstínu třešňového dřeva a velkou vestavnou skříní v dekoru břízy, která byla podle zadání zachována a jen mírně upravena. V návrhu je použita barevná paleta kombinující odstíny modré
a březové dřevo. Nejvýraznějším prvkem je pestrý vzorovaný koberec s různými odstíny hnědé, béžové a červené, které se v místnosti opakují. U nejlépe osvětlené stěny je pro holčičku navržen velký pracovní stůl. Na míru vyráběná postel tvoří útulné útočiště a dokonce poskytuje doplňkové výsuvné lůžko pro přespání kamarádů, sourozenců nebo rodičů.

Chlapecký pokoj se nachází, stejně jako dívčí, v podkroví. Protože se jedná o poměrně malý pokoj , který je limitován zkosením stropu, byla zvolena jednoduchá dispozice, která tvoří uprostřed pokoje volný prostor na hraní a další činnosti. Barevná paleta místnosti opět navazuje na odstín podlahové krytiny a doplňuje jej o tlumenou modrou a přírodní odstíny kůže a korku. Pro aktivní chlapce je místnost vybavena žebřinami a lezeckými chyty.

© Copyright 2024 Interiérová laboratoř | návrhy interiérů

Vytvořili v